Nezávislý on-line magazín NetGuru.cz

ICT Security  Podnikové systémy Reseller Channel Link

Reklamný panel

KALENDÁR PODUJATÍ


Kútik redaktora

Altron uzavřel partnerství s Nlyte Software, výrobcem softwaru pro správu a provoz datových center (Data Center Infrastructure Management – DCIM). Altron se tak stal partnerem pro systémovou integraci celého řešení v regionu Evropy a Blízkého východu (EMEA) a rozšířil své portfolio řešení a služeb pro datová centra.

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a přední světový výrobce DLP projektorů, uvádí na trh přenosný LED projektor BenQ CH100. Nabízí kompaktní velikost 13palcového notebooku a kvalitní projekci s Full HD rozlišením a 90% pokrytím barevného prostoru NTSC.

* Ericsson 5G Rádiové Prototypy demonstrovaly konektivitu vozidel, potřebnou pro chytrá vozidla a aplikace inteligentní dopravy

* Mezi 5G rádiovou přístupovou sítí (Radio Access Network - RAN) a mobilním zařazením v pohybujícím se vozidle byla dosáhnutá nejvyšší přenosová rychlost vyšší než 7 Gbit/s

* Během představení byly využité 5G Rádiové Prototypy od firmy Ericsson, které se již používají v 5G testovacích systémech operátorů v Severní Americe a Asii

Hodnocení je založeno na posouzení komplexnosti vizí a schopnosti je realizovat Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil, že analytická firma Gartner zařadila platformu Red Hat Enterprise Virtualization mezi lídry v rámci srpnového vydání magického kvadrantu zaměřeného na virtualizaci serverů s architekturou x86.

* První model nové řady byznys monitorů Philips s panelem téměř bez rámečku ze tří stran

* První mezi monitory s vysouvací webkamerou, která se v případě potřeby vysune nebo schová

* Úsporný eko design s technologií PowerSensor

Pridať komentár

* Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom spustí zkušební 5G síť v Jižní Koreji a v Německu

* Síť bude využívat 5G technologie, např. virtualizovaný 5G Ready Core (řídící vrstvu sítě), softwarově-definovanou infrastrukturu (SDN), sdílený cloud a network slicing

* Spuštění sítě umožní otestování pokročilých 5G komunikačních scénářů a optimalizaci uživatelských zkušeností s roamingem

Společnost Rollei uvádí na náš trh nové modely oblíbených akčních kamer, Rollei AC425 se 4K rozlišením a Full HD kameru Rollei AC415. Kamera Rollei Actioncam 425 se vyznačuje především záznamem ve vysoké kvalitě a nahrávkami ve 4K rozlišení 3840x2160 se snímkovací frekvencí 25fps a také nahrávky v rozlišení 2.7K tedy 2704x1524 až se 30 snímky za sekundu.

Tato technologie nové generace pro ochranu koncových bodů zdokonaluje boj proti neznámým zranitelnostem. Společnost Sophos, celosvětový lídr v oblasti ochrany sítí a koncových bodů, oznámila zahájení beta testování nejnovějšího přírůstku do svého bezpečnostního portfolia – produktu Sophos Intercept, který představuje novou generaci ochrany koncových bodů.

Společnost TP-LINK uvedla na český trh USB kabel TL-AC210 pro dobíjení a synchronizaci přenosných zařízení Apple s rozhraním Lightning. Kabel získal certifikát MFi („Made for iOS“) společnosti Apple.

Společnost Lenovo uvedla na trh čtveřici odolných byznysových notebooků řady ThinkPad T. Čtrnáctipalcový ThinkPad T460 doplňuje jeho odlehčená verze ThinkPad T460s, profesionální ThinkPad T460p a o trochu větší kolega ThinkPad T560.

S možností jednoduše sdílet a ukládat data i na cestách přišla společnost Verbatim. Ta uvedla na trh trojici nových zařízení – MediaShare Wireless Mini, Disk iStore‘n‘Go Lightning a Store‘n’Go Dual USB.

Nedávno zprovozněné datacentrum DC2 za stovky milionů korun se bude ještě letos rozšiřovat, podle společnosti je její klíčovou výhodou na trhu neutralita a nezávislost. TTC TELEPORT s.r.o., český provozovatel největšího kolokačního datového centra ve střední a východní Evropě, slaví v tomto roce 15. výročí své existence.

Před nedávnem společnost Českomoravské informační systémy (ČMIS) představila svou nabídku pronájmu řešení MS SQL Serveru 2016 pro malé a střední podniky s garantovaným výkonem za nejnižší cenu na trhu. S mírným odstupem přinášíme objektivní porovnání této nabídky s nejzajímavějšími konkurenty v podobě Amazonu a Microsoftu.

Společnost Siemens představila instalaci svého unikátního systému řízení budov Desigo CC také pro menší budovy a čistou výrobu. Ukázkovou továrnou se stal švýcarský provoz Albis Optoelectronics AG, kde se vyvíjí vysokorychlostní fotodiodové čipy pro telekomunikační průmysl.

CertiCon představil unikátní systém 4mulcom, který zajišťuje vysoce kvalitní a rychlý přenos velkého množství dat i v extrémních podmínkách.

Ansible Tower 3 disponuje zdokonalenými možnosti, které rozšiřují využitelnost automatizace IT v podnikovém prostředí.Moderní rozhraní, chytřejší notifikace a zjednodušená oprávnění umožňují DevOps týmům mnohem více využívat výhod automatizace a předcházet opakujícím se činnostem.

Více než jeden bilion dolarů vynakládaných na IT bude podle analytiků společnosti Gartner během příštích pěti let přímo či nepřímo ovlivněn posunem směrem ke cloudu. Cloud se tak stane jedním z historicky nejvýznamnějších faktorů v oblasti výdajů na IT.

Podle aktuální zprávy Online Video Forecasts 2016 od mediální agentury ZenithOptimedia letos mobilní zařízení předstihnou pevná zařízení a stanou se hlavní platformou využívanou ke sledování on-line videa.

* Podle nového výzkumu VMware musí IT manažeři balancovat na tenké hranici mezi bezpečnostní politikou a lepší firemní mobilitou. Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), vedoucí firma v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility, zveřejnila výsledky svého nového průzkumu. Z nich vyplynulo, že téměř polovina (47 %) IT manažerů s rozhodovací pravomocí čelí takovému tlaku na zajištění firemní mobility, že jsou ochotni podstoupit riziko v oblasti bezpečnosti firemních dat.

 Společnost AOC rozšiřuje svou oceňovanou sérii 77 o další dva prémiové 4K UHD monitory. AOC U2777PQU s uhlopříčkou 68,6 cm (27″) a AOC U3277PWQU s velikostí 81,2 cm (31,5″) se pyšní skvělým 4K rozlišením 3840 x 2160 bodů, které je čtyřikrát větší než u Full HD. Výsledkem je ještě detailnější obraz a díky vysoké hustotě bodů se uživatelé mohou těšit na ještě větší pracovní plochu.

Co je věčné, to nemůže zemřít. Místo elixíru nesmrtelnosti jde ale o monočlánek. Hledá se způsob uchování energie, který by nebyl ztrátový. To, co hýbe světovým energetickým byznysem, není výroba elektřiny, nýbrž její skladování.

Společnost Synology ohlásila dostupnost ostré verze OS Synology Router Manager (SRM) 1.1, ten je určen pro Synology Router RT1900ac. Poslední verze dále rozšiřuje atributy routeru, např. o chytré funkce Wi-Fi, detailní síťovou analýzu či vylepšené zabezpečení.

 Intel Development forum (IDF) 2016 odstartovala dnes v San Francisku úvodní přednáškou generálního ředitele společnosti Intel Briana Krzaniche. Během ní představil vize společnosti o budoucnosti technologií, které zahrnují virtuální realitu, samořiditelné automobily, průmyslový internet a také zdůraznil důležitou roli vývojářů v jejich dosažení. Na pódiu také vysvětlil svou vizi pro propojenou realitu - nový způsob jak prožít interakce s fyzickým i virtuálním prostředím díky nové generaci technologií pro snímání a digitalizaci.

Máte-li Windows 10, víte, že doba, kdy se zamilujete do vlastního uživatelské rozhraní, jako ve filmu Ona, je daleko. Nová generace umělé inteligence se schopností se učit a růst je ale na dosah.

Podle údajů Světové banky připravily přírodní katastrofy za posledních třicet let o život přibližně 2,5 milionu osob a způsobily škody za více než 4 biliony dolarů. Ve snaze varovat obyvatelstvo kdekoli na světě včas vyvinula společnost The Weather Company síť Personal Weather Station (PWS).

Pevné disky podnikové třídy WD Gold nabízejí nyní až 10 TB. Společnost Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), s vedoucím postavením na trhu úložišť, oznámila zvýšení kapacity u své oceňované produktové řady pevných disků WD Gold . Disky WD Gold 10 TB využívají technologii HelioSeal , která přináší vyšší kapacitu a energeticky efektivní úložiště pro prostředí datových center.

Programovatelné řídicí moduly (PAC) Modicon M580 od společnosti Schneider Electric jsou vůbec prvním prvním řídícím systémem svého druhu na světě, který má Ethernet zabudovaný přímo v systémové sběrnici ve svém jádře. Tato technologie nachází uplatnění například ve vodárenství. Výrazné zlepšení funkcí starších, již instalovaných řídicích systémů, přinesla vodárně Kværndrup na dánském ostrově Funen.

Nový systém 4mulcom, za kterým stojí společnost CertiCon, přináší možnost kvalitně a rychle přenést velké množství dat i v extrémních podmínkách.  Dosahuje toho prostřednictvím mobilních celulárních sítí a zároveň datovým přenosům dodává potřebnou stabilitu. Nezáleží přitom, zda se jedná o audio, video či jiný typ dat. Řešení využívá několik souběžně zapojených komunikačních a přenosových kanálů, díky kterým je dosažen ten nejlepší možný výkon.

Moderní technologie nám již nějaký čas významně usnadňují život. Neustálé zírání do monitoru a hrbení se nad klávesnicí však vůbec neprospívá našemu zdraví. Jistě, i takový chytrý telefon nám může pomoci s protažením nebo cvičením, stačí stáhnout vhodné aplikace. Ale ani s nimi to nesmíme přehánět.

Společnost Lenovo přináší čtveřici odolných byznysových zařízení z vlajkové řady notebooků ThinkPad T. Čtrnáctipalcový ThinkPad T460 doplňuje jeho odlehčená verze ThinkPad T460s, profesionální ThinkPad T460p a o trochu větší kolega ThinkPad T560.