ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | NETGURU NN | ITSEC NN KANKRY  facebook linkedin twitter youtube

Termální kamery chráněné proti výbuchu

Tři nové modely termálních síťových kamer a kamer s teplotním alarmem mají ochranu proti výbuchu. Umožňují tak provozovatelům výrobních závodů monitorovat vzdálené, nepřístupné a citlivé oblasti a poskytují jim možnost velmi rychle reagovat a chránit své zaměstnance, výrobní zařízení a citlivou průmyslovou infrastrukturu. Nové kamery jsou založeny na průmyslových standardech a otevřených protokolech, chrání je velmi odolné tělo a bez problémů se integrují do architektur získávání dat (SCADA) s doplněním o termální technologie.

Společnost Axis Communications uvede tři nové kamery chráněné proti výbuchu pro použití v citlivých průmyslových oblastech: kamery XF40-Q2901 a XF60-Q2901 chráněné proti výbuchu a s teplotním alarmem a síťovou termální PT kameru XP40-Q1942 s otáčením a náklonem rovněž s ochranou proti výbuchu.

„Provozovatelé průmyslových zařízení mají obrovsky náročný úkol,“ vysvětluje Martina Lundh, globální produktová manažerka pro termální kamery a kamery chráněné proti výbuchu společnosti Axis Communications. „Potřebují zajistit efektivitu a kontinuitu ve velkých a kritických průmyslových procesech a současně dodržovat všechna nařízení v oblasti zdraví, bezpečnosti a životního prostředí na různých místech a často v obrovských oblastech. Naše nové kamery poskytují kritické informace v reálném čase a umožňují okamžitě reagovat na nehody, což může být právě ta přednost, která umožní zachraňovat životy.“

Mezi typické příklady použití pevných kamer XF40-Q2901/XF60-Q2901 s teplotním alarmem a ochranou proti výbuchu patří řízení a detekce teploty na průmyslových zařízeních, při únicích z potrubí, detekce požárů a samozřejmě také sledování výrobních procesů těžkého/těžebního průmyslu ve vyhrazené oblasti. Navíc pomáhají vizuálně kontrolovat a ověřovat, zda funkce a procesy probíhají správně, a dokonce poskytují vzdálenou pomoc při provádění pravidelné údržby.

Typickými příklady uplatnění síťových termálních kamer XP40-Q1942 s možností otáčení a náklonu a chráněných proti výbuchu je detekce přítomnosti osob v zakázaných zónách a zajišťování bezpečnosti personálu v nebezpečných oblastech. Kamera XP40-Q1942 navíc podporuje technologie Electronic image stabilisation a Zipstream společnosti Axis. Ta první významně vylepšuje kvalitu obrazu v situacích, kdy je kamera vystavena vibracím, a živě přenášené video zůstane stabilní, takže jeho sledování bude pohodlné. Druhá technologie snižuje nároky na šířku pásma a úložné kapacity, aniž by došlo ke snížení kvality termálního obrazu.

Termální kamery Axis s ochranou proti výbuchu a kamery s teplotním alarmem mají celosvětově platné certifikace, což znamená, že splňují předpisy různých zemí na celém světě.

Nové kamery chráněné proti výbuchu budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v květnu 2017 za doporučené ceny v rozmezí od 469.000 Kč do 739.000 Kč v závislosti na konkrétním modelu.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor


Nejčtenější

Chyba: Žádné články k zobrazení