ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | NETGURU NN | ITSEC NN KANKRY  facebook linkedin twitter youtube

Zimní olympijské hry 2018 poběží poprvé kompletně v cloudu

Společnost Atos oznámila, že Zimní olympijské hry 2018 konané v jihokorejském Pchjongčchangu se stanou prvními hrami v historii zprostředkovanými výhradně s využitím cloudu. Všechny IT aplikace mající pro hry zásadní význam – včetně aplikace Olympic Diffusion System (ODS) pro rozesílání výsledků v reálném čase – budou spravovány vzdáleně a hostovány v cloudu. Implementace technologií probíhá dle harmonogramu a v současnosti se konají provozní testy.

Dříve musela být na všech místech konání soutěží nainstalována potřebná infrastruktura, což nyní odpadá. Cloudový systém je nejen flexibilnější, ale vyžaduje také nižší náklady na zajištění požadovaných úkolů.

Tisíce hodin vzdáleného testování

Aby bylo možné splnit veškeré technické požadavky a zajistit prostřednictvím cloudu virtuální správu všech 12 sportovních komplexů, provádějí nyní týmy společnosti Atos provozní testy celého systému. Ještě před zahájením her, než začnou být médiím v reálném čase poskytovány výsledky (za 0,3 sekundy) ze všech 15 disciplín a 102 závodů a zápasů, proběhne 100 000 testovacích hodin.

Další technologické prvenství spočívá v tom, že veškeré systémy jsou testovány vzdáleně v nové, speciálně za tímto účelem ustavené, testovací laboratoři Atos Integration Test Lab (ITL) v Madridu a v centrálním středisku provozu technologií Central Technology Operations Center (CTOC) v Barceloně, které bude zajišťovat podporu středisku provozu technologií v hostitelském městě.

Vzdálené testování je cenově i časově výhodné a významně snižuje uhlíkovou stopu, což je jednou z priorit společnosti Atos. Vzdálené testování navíc využívá přesné virtuální prostředí, čímž zajišťuje nejvyšší úroveň kvality. Je také flexibilnější, neboť je možné u každého ze sportovišť simulovat přítomnost týmů přímo na místě v Jižní Koreji.

Jsme odhodláni uspořádat v roce 2018 zimní olympijské hry, které budou využívat digitální technologie v největším rozsahu v historii. Jsme nesmírně rádi, že na tom můžeme spolupracovat se společností Atos, která má zkušenosti se zajišťováním služeb pro osmero předcházejících olympijských her,“ řekl Hee-beom Lee, předseda organizačního výboru Olympijských her v Pchjongčchangu 2018.

Implementace technologií probíhá dle harmonogramu

„Do Zimních olympijských a Paralympijských her v Pchjongčchangu 2018 zbývá rok a my jsme si jistí, že technologické přípravy probíhají přesně podle plánu. Provádění veškerého testování na dálku prostřednictvím Atos Cloud posiluje naši motivaci, abychom sami dosáhli těch nejlepších výsledků pro zajištění úspěšného konání her v roce 2018 a naplnili slogan her v Pchjongčchangu: Passion. Connected.“ řekl Patrick Adiba, výkonný prezident pro značku a obchodní ředitel divize Olympics & Major Events společnosti Atos.

Na dálku prováděná konfigurace pro hry v Pchjongčchangu v roce 2018 bude využita i při dalších nadcházejících olympijských a paralympijských hrách, které se budou konat v Asii – zejména při Olympijských hrách v Tokiu v roce 2020 a Zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022.

Mezi další milníky bude patřit uskutečnění homologačních testů letos v létě ve spolupráci s různými federacemi a testování při první zkoušce v Pchjongčchangu v říjnu 2017.

Společnost Atos je celosvětovým IT partnerem olympijských a paralympijských her. V uplynulých deseti letech se stala nedílnou součástí úspěšné organizace letních i zimních her. Díky těmto zkušenostem je společnost Atos schopna svým klientům po celém světě poskytovat řešení trvale přinášející vynikající výsledky.

Rio 2016 bylo prvním milníkem v digitální transformaci olympijských her, poprvé v historii tam byly u klíčových funkcí, jakými jsou akreditace a systémy pro dobrovolníky, využity služby cloudu.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor


Nejčtenější

Chyba: Žádné články k zobrazení