ICT Security   Corporate ICT   Reseller Channel Link

Ethernetové přepínače pro malé firmy

Modely nových přepínačů společnosti Netgear GS510TLP, GS510TPP a GS418TPP mají totožnou funkční výbavu, liší se pouze počtem PoE portů a PoE kapacitou, a umožňují flexibilně pokrýt potřeby malých a středně velkých firem v oblasti konvergovaných bezdrátových sítí.

NETGEAR GS510TLPModel GS510TLP je vybaven osmi ethernetovými PoE+ porty s power budgetem 75 W. Je tak vhodný zejména pro menší firmy, jimž nabízí výkonné přepínací řešení s nízkými provozními náklady. Přepínač obsahuje i dva SFP porty určené pro uplink. Provedení bez větráku umožňuje přepínač umístit do jakékoli kanceláře, konferenční místnosti, zdravotnického zařízení či místnosti bez obav z vyššího hluku.

NETGEAR GS510TPPPřepínač GS510TPP nabízí stejně jako předchozí model osm ethernetových PoE+ portů a dva SFP porty, avšak výrazně vyšší power budget 190 W. tento model zařízení už obsahuje inteligentní větrák, který díky teplotnímu a zátěžovému kontrolnímu systému minimalizuje hlučnost přepínače.

NETGEAR GS418TPPPoslední ze tří novinek, přepínač GS418TPP, nabízí kombinaci šestnácti gigabitových ethernetových PoE+ portů, dvou SFP portů pro uplink a power budgetu 240 W. Úzký design a speciální montážní systém Virtually Anywhere je vhodný pro umístění takřka kamkoli – ke zdi, k tyči či třeba ke spodní nebo boční straně stolu. Model GS418TPP navíc pracuje ve velmi tichém režimu i při svém plném výkonu rovněž díky inteligentní regulaci otáček větráku.

Všechny tři přepínače řady ProSAFE poskytují širokou řadou pokročilých funkcí ve druhé a třetí vrstvě, včetně snadné konfigurace a správy v uživatelsky intuitivním webovém rozhraní:

•             Statické L3 routování se 32 cestami (IPv4 a IPv6) pro lokální interVLAN směrování.

•             Pokročilá VLAN podpora pro lepší segmentaci sítě.

•             Pokročilá kontrola jednotlivých PoE portů umožňující vzdálenou správu napájení připojených PoE zařízení, včetně plánování provozu.

•             Energeticky účinný Ethernet (IEEE 802.3az) pro maximální úsporu energie.

•             Konfigurovatelné L2 funkce - VLAN, Rapid Spanning Tree, IGMP Snooping a Querier, IGMP Fast Leave.

•             Pokročilé funkce inteligentního přepínání zahrnující IPv4 / IPv6 statické L3 routování, zásady QoS DiffServ, linkovou agregaci LACP, kontrolu vysílání a ochranu Denial of service.

•             Doživotní hadwarová záruka, doživotní NBD záruka a doživotní technická podpora.

Nové přepínače jsou v prodeji v distribuční síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 6 700 Kč s DPH (GS510TLP), 9 970 Kč s DPH (GS510TPP) a 13 340 Kč s DPH (GS418TPP).

-LiM

Acer představil tablet s displejem s kvantovými tečkami

I díky čtyřem reproduktorům s patentovaným subwooferem, který přináší úderný zvuk, je nový model Iconia Tab 10 stvořen pro konzumaci multimédií ať už doma či na cestách

Acer Iconia One 10Tablet Iconia Tab 10 (A3-A50) navržený pro špičkové multimediální zážitky a nový Iconia One 10 (B3-A40FHD) se dvojicí portů micro-USB pro flexibilní možnosti připojení jsou novinkami mezi několika nově uvedenými tablety společnosti Acer.

Díky čtyřjádrovým procesorům MediaTek a operačnímu systému Android 7.0 Nougat přináší tyto nové tablety rychlé reakce a až osmihodinovou výdrž na baterii. Širokoúhlý IPS displej poskytuje společně s reproduktory s pěti magnety skvělé audiovizuální zážitky, zatímco se bezdrátové připojení 802.11ac stará o rychlé připojení k síti.

Iconia Tab 10 (A3-A50) byl navržen s ohledem na konzumaci multimediálního obsahu a vybaven displejem s technologií kvantových teček (Quantum Dot), díky které nabídne širší rozsah barev společně s vyšším jasem, hlubší saturací a větší přesností pro realističtější obraz. Patentovaný subwoofer od Aceru pak nabízí mimořádně úderný zvuk při zachování štíhlého profilu o tloušťce pod devět milimetrů, zatímco čtveřice reproduktorů poskytuje bohatší a podmanivější zvukové zážitky. Iconia Tab 10 má také přeinstalovánu aplikaci Acer MediaMaster, která uživatelům umožňuje nastavit předvolby pro různé typy filmů či hudby.

Iconia One 10 (B3-A40/B3-A40FHD) nabízí díky dvěma portům micro-USB a podpoře OTG vyšší produktivitu, protože umožňuje nabíjení tabletu při současně připojeném externím zařízení, jako je externí úložiště či myš, zatímco k němu může být také připojena například bluetooth klávesnice pro zadávání textu. Operační systém Android 7.0 také podporuje vícenásobná okna a rychlé přecházení mezi aplikacemi, což dále zvyšuje všestrannost tohoto zařízení.

Acer Iconia Tab 10 BackNové tablety Iconia Tab 10 a Iconia One 10 jsou vybaveny inteligentními nástroji vyvinutými společností Acer, které zjednodušují každodenní úkoly:

•             EZ WakeUp: Pomocí jednoduchého gesta se tablet probudí a spustí předem vybranou aplikaci.

•             EZ Snap: Umožňuje snadné pořízení snímku obrazovky jednoduchým tříprstým stiskem. Snímky pak lze snadno editovat a sdílet.

•             EZ Mode: Umožňuje uživatelům přizpůsobit rozhraní systému, a to tak, aby byl při sdílení tabletu s rodinou, přáteli nebo dětmi omezen přístup ke konkrétním aplikacím a datům.

•             Memory Cleaner: Slouží pro správu paměti, úložiště a aplikací pro optimalizaci funkčnosti systému.

Tablet Iconia Tab 10 (A3-A50) bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 249 €. Tablet Iconia One 10 (B3-A40FHD) bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 178 €.

-LiM

Proč platí Češi po přepočtu na kupní sílu za mobilní tarify víc než ostatní?

Kolem cen mobilních tarifů se rozpoutala vášnivá debata. Proč čeští spotřebitelé mnohonásobně přeplácejí ceny mobilních tarifů? Kolik za neomezené tarify zaplatí například Němci, Slováci nebo Poláci? A jak si jako jednotlivec dojednat s operátorem výhodnější nabídku? Pomůže spojení spotřebitelů do velké skupiny?

V České republice je téma cen mobilních tarifů velice ožehavé dokonce i na politické úrovni. Na konci letošního února odvolal premiér Bohuslav Sobotka ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka s odůvodněním, že příslušné ministerstvo mělo velmi nízkou aktivitu při novelizaci telekomunikačního zákona. Sobotka Mládkovi vyčítal, že nezavedl regulaci, která by vedla ke snížení cen mobilních dat poskytovaných českými operátory. Velkou mediální pozornost na sebe strhl i bývalý ministr financí Andrej Babiš, který na svém twitterovém účtu v půlce dubna informoval, že pro své ministerstvo u operátora vyjednal „polské ceny“, tedy datový tarif s 10 GB za 109 Kč měsíčně. „Přesně z tohoto důvodu jsme podpořili vznik nezávislé komunity chytrých spotřebitelů LICIT, aby si i jednotlivci mohli sáhnout na výhody těch velkých,“ komentuje Vítězslav Grygar, partner elektronické nezávislé aukční síně licit.cz věnující se dražbám energií, mobilních tarifů i dalších komodit. „LICIT je logickým trendem dnešní doby, kdy se spotřebitelé už umí ozvat a dožadují se svých práv. Máme více než desetileté zkušenosti získané v organizaci eCENTRE, kde jsme pořádali e-aukce a sdružovali poptávky pro různé skupiny. Řekli jsme si, že své zkušenosti předáme celé české veřejnosti. Ať i ostatní mají férové nabídky,“ doplňuje Grygar.

Jaké podmínky mají spotřebitelé v sousedních státech?

Polsko má mezi našimi sousedy jednoznačně nejvýhodnější tarify. Tamější operátor A2 mobile nabízí například tarif s neomezeným voláním a SMS + 10 GB v přepočtu za 157 Kč, podobně sestavený balíček přitom Polákům nabízí i T-mobile za 315 Kč. Naopak Němci musí sáhnout do kapsy v absolutních částkách v rámci Evropy nejhlouběji. Neomezená data a 30 GB dat je u německého Vodafonu za 5.380 Kč měsíčně a u operátora T-mobile 5.320 Kč. Na první pohled draze tyto částky vypadají pouze do chvíle, než si spočítáme, že průměrná čistá mzda Němců je cca 98.870 Kč, a jejich tarif je tedy dvakrát dostupnější než pro Čechy.

Slovenský operátor Orange nabízí neomezené volání + SMS a 6 GB dat za 1.064 Kč. V Rakousku nabízí operátor T-mobile balíček neomezeného volání + SMS a 50 GB dat za 1.593 Kč . Budeme-li porovnávat nejvýhodnější nabídky různých operátorů našich geografických sousedů, české ceny jsou druhé nejdražší hned za Německem.

„Je skandální, že žádný z velkých mobilních operátorů v současnosti nenabízí neomezený tarif pro volání i data. Při srovnatelné cenové hladině a neomezeném volání + SMS mají Češi oproti okolním státům nejnižší množství dat zahrnutých v tarifu. Český T-mobile má neomezené volání + SMS s 60 GB dat za 2.499 Kč měsíčně, u operátora O2 můžete za 999 Kč měsíčně získat neomezené volání + SMS a 5 GB dat. Vodafone tento týden oznámil změnu svých tarifů – stávající balíček za 999 Kč nabízí neomezené volání + SMS, 4 GB a 1000 volných minut do zahraničí, na konec května připravili nově neomezené volání a SMS s 22 GB dat za 1.777 Kč,“ upřesňuje Grygar. Z výše uvedeného také jasně vyplývá, že v Česku jsou mobilní data ve srovnání s ostatními státy střední Evropy stále dražší. Český zákazník si tedy klade stále stejnou otázku – který z balíčků si vybrat a jak získat co nejvíce, za co nejnižší cenu?

Nevýhodné postavení u nás mají pouze fyzické osoby

Na českém trhu se prohlubuje propast mezi cenami pro jednotlivce a cenami pro firmy s velkým objemem telefonních čísel. Příkladem z posledních měsíců může být tarif pro Ministerstvo financí ČR nebo snad rekordně nejnižší tarif, který vysoutěžila Vojenská nemocnice Olomouc u O2 na konci roku 2016. Tarif s neomezeným voláním a 3 GB dat nemocnice získala za 79 Kč. „Česká veřejnost by se ve své snaze o výhodnější balíčky měla chytře spojit, podat hromadnou poptávku a následně licitovat s mobilním operátorem o co nejvýhodnější nabídku. Teprve potom se může jednotlivec dočkat opravdu zajímavé ceny, kterou by samostatně nikdy nedostal,“ uzavírá Vítězslav Grygar, partner Licitu.

Licit je nezávislá komunita spotřebitelů, která je financována aukčními poplatky servisní aukční síně s desetiletou historií e-aukcí a sdružováním poptávek – eCENTRE. Licit zajišťuje nejvýhodnější ceny z e-aukcí včetně kompletního servisu spojeného se změnou dodavatele na dodávky energií při minimální součinnosti klienta. Posláním této služby je přinést ceny z aukcí do každé domácnosti.